Domek na drzewie

Domki ogrodowe mogą przybierać różne postacie. Jedną z nich jest domek na drzewie, wybudowany z myślą o najmłodszych użytkownikach ogrodu.

Konstrukcje tego typu są zazwyczaj wykonane z drewna i wykorzystują naturalne ukształtowanie terenu, na jakim się znajdują, w tym przypadku naturalny rozkład konarów drzewa. Jedynym ograniczeniem, jakie posiadamy w tej kwestii jest to, czy znajdziemy w naszym ogrodzie odpowiednio duże i stabilne drzewo, by zbudować na nim wystarczająco solidną konstrukcję. W przypadku nowo zakładanego ogrodu, można osadzić budowlę na palach, jednakże efekt nie będzie aż tak zadowalający. Dobrze zorganizowany domek na drzewie powinien posiadać schody lub drabinę, umożliwiające wejście. Bardzo często zaopatrzony jest również w sznur lub pal imitujący rurę strażacką, które umożliwiają wspinaczkę oraz szybkie zjeżdżanie na dół.

Konstrukcja takiej budowli powinna się opierać na solidnych wzmocnieniach i bardzo dobrze, jeżeli posiada zadaszenie, chroniące bawiące się dzieci zarówno przed słońcem, jak również przed deszczem. Drewno użyte do budowli warto odpowiednio zaimpregnować, by maksymalnie wydłużyć jego żywotność. Gwoździe mocujące poszczególne elementy powinny być dokładnie powbijane i zabezpieczone, by nie narażały zdrowia użytkowników.

Zbudowanie takiego domku może być nie lada wyzwaniem. Możliwości aranżacyjne – od statku piratów, przez tajemną bazę, po zamek księżniczki – są praktycznie nieograniczone. Jeżeli zaś materiały, z jakich zostanie domek wybudowany, będą solidne, to może on stanowić bardzo ważny i niezwykle efektowny element dekoracyjny całego ogrodu.

Brak podobnych artykułów z kategorii domki ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>